Biografia

Renata Irsa to wokalistka dysponująca głosem o rozpiętości trzech oktaw. Autorka tekstów i kompozytorka. Absolwentka Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, już podczas studiów dała się poznać jako utalentowana i twórcza artystka. Dostrzeżona przez legendarnego dziennikarza Wojciecha Manna, który na antenie radiowej Trójki tak pochlebnie ocenił jej autorskie utwory z debiutanckiej płyty „Nie z tej bajki”, że jej solowa kariera nabrała rozpędu. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, a POLSKIE RADIO określiło ją jako „doskonały debiut”.

Renata Irsa to artystka ciekawa świata i ciekawa siebie w różnego rodzaju odsłonach. Każda forma jej dotychczasowych muzycznych wypowiedzi nie pozostawała niezauważona. Wyróżniona została przez samego Czesława Niemena za wykonanie utworu „Domek bez adresu” w programie „Szansa na sukces”. Jej kreacje teatralne – główne role żeńskie w musicalach GREASE oraz CABARET, wystawianych m.in. na deskach Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura w Gdańsku – spotkały się z entuzjastycznymi recenzjami prasowymi. Porównywano ją do Lizy Minnelli i Olivii Newton-John („Brawa należą się zwłaszcza Renacie [Irsie], która w solówkach wypadła jak sama Olivia Newton-John!”/ GAZETA WYBORCZA; „Na szczególną uwagę zasługuje tutaj perfekcyjny głos i wymowa Renaty [Irsy] – odtwórczyni roli Sally Bowles. Zabierając się za tę rolę musiała się zmierzyć z takimi sławami jak Jill Hayworth, Judi Dench czy Liza Minnelli. I poradziła sobie z tym świetnie.”/ GAZETA WYBORCZA).

Płyta „Nie z tej bajki” jest zapisem obserwacji i doświadczeń z codzienności, zarówno tej z najbliższego „podwórka”, jak i miejsc bardzo odległych. Renata Irsa to dziewczyna otwarta, naturalna i prawdziwa. Odważna, nierozważna, poważna, niepoważna i… słoneczna. Jak jej muzyka.

Grafika_kup_płytę

NOWA PŁYTA
„NIE Z TEJ BAJKI”

Do kupienia w:

oraz w stacjonarnych salonach Empik

Wybrane recenzje i wywiady